Gipsy Food Festival

SMS 821 za cenu 2 € Darujte životnú šancu deťom z Divých makov a zmeňte ich osud

Gipsy Food Festival

Prečítajte si sami, čo o nás napísali alebo radšej rovno príďte, nájdete nás. Veď staré príslovie hovorí, radšej 1x vidieť (ochutnať) ako 100 x počuť.


Rok 2013:


Recenzia minulého ročníku

Gipsy Food Festival

Ponúkol skvelé jedlo a výbornú muziku. Druhý aprílový týždeň zavoňala Bratislava rómskymi špecialitami, ktoré sa podávali vo vybraných reštauráciách v rámci prvého ročníka Gipsy Food Festival-u. Gurmánsky zážitok zo skvelého jedla umocnila atmosféra živej cigánskej hudby, ktorá nemohla pri tomto podujatí chýbať. Návštevníkov festivalu roztancovala výrobná huslistka Barbora Botošová spolu s gitaristom Pavlom Berezom.

V El Gaucho si šefkuchár trúfol navariť náročný pokrm s názvom goja, ktorý sa pripravuje z bravčových čriev. Tie sa naplnia zmesou zo surových zemiakov, cibule, rasce a soli. Túto pochúťku ocenili najmä gurmáni, ktorí milujú sýte, nezvyčajné jedlá. V Štefánke si návštevníci festivalu pochvaľovali jahňací guláš. V pohode coffe, tea a& bar bodovali placky marikľa s fazuľovou nátierkou a v San Martene išla njviac na dračku žufka.

Počas prvého ročníka sa predalo spolu 450 porcií. Na polievke žufka si pochutnalo 176 návštevníkov, rebrá pašvare vyskúšalo 56 gurmánov, chumer s bukami 69 hladošov, placiek marikľa sa predalo 73 porcií, goju ochutnalo 21 ľudí, sladké žatky vyskúšalo 25 ľudí, oškvarky 5 hostia a jahňací guláš si dalo 25 návštevníkov.

Výťažok z predaja jedál bol vo výške 357,33€ a bol použitý na financovanie potrieb detí zo štipendijného programu Divé maky a ich vzdelávacie aktivity.

Naše poďakovanie patrí všetkým zapojeným reštauráciám za odvahu vstúpiť do pilotného projektu, ich nadšenie a vynikajúco pripravené jedlá. Ďakujeme taktiež foodblokerkám Mitziś foodoo, Jemine, Heni peškovičovej za ich inovácie a nádherné blogy a médiám, ktoré propagovali Gipsy Food Festival.

Veríme, že sa z nášho festivalu stane tradícia a obľúbená spoločenská udalosť.

Ďakujeme!

Tím Divé maky