Gipsy Food Festival

SMS 821 za cenu 2 € Darujte životnú šancu deťom z Divých makov a zmeňte ich osud

Gipsy Food Festival

26.4.2014 o 13:00 – ŠKOLA CIGÁNSKEHO TANCA NA DOBROM TRHU

Viete už tancovať Cigánske tance? Pozývame Vás na jedinečný tanečný workshop v sobotu 26.4.2014 od 13:00 do 13:30 na Dobrom trhu na Jakubovom námestí v Bratislave. Lacko Cmorej, známy z tanečnej formácie CreDance Vás spolu s tanečnými talentami z Divých makov naučí správne Cigánske Hoppá. A že vy na to nemáte nadanie? Stačí sa nechať viesť hudbou a užívať si okamih!

Viete, že mnohé deti z Rómskych osád a sociálne slabších rodín toto nadanie majú, no nemajú príležitosť rozvíjať ho a vďaka nemu sa v budúcnosti presadiť? Divé maky im dávajú šancu. A vy môžete dať šancu Divým makom, aby mohli podporiť viac detí. Napr. kúpou Cigánskej Goja palacinky v stánku FUNKI PUNKI, alebo príspevkom do pokladničky. Môžete tiež poslať SMS v hodnote 2€ na číslo 821, alebo pomôcť darovaním 2% z Vašich daní.

Pozrite si Divé maky v relácii Metro dnes na TV Bratislava o Gipsy food festivale:

Celý článok

Navarte si špeciality inšpirované tradičnou rómskou kuchyňou:

Vďaka skvelému projektu ZEDZ MA máte možnosť inšpirovať sa fantáziou a kulinárskym umením foodblogerov, ktorí sa zapojili do Gipsy Food Festivalu. Tu je pár typov na skvelé čítanie a ešte lepšie recepty:

Foodblogeri z Ma-so planet navarili nielen variácie na úžasné jedlá, ale navštívili aj obetavú rómsku rodinu Koledovcov.

Celý článok

Peter Homola a jeho kumpáni z blogu 100% Food pripravili Raw pharade - trhane rezance.

Postup a viac foto nájdete tu


Zemiakové halušky so slaninkou a tvarohom vytjunované tymiánom a grilovanými rajčinami

Celý článok

Domáce cícerové rezance s pečienkami

Celý článok

Kalendár sprievodných akcií

Sobota
26.4.2014
Funki Punki Divé maky spolu s Funki punki nájdete na Dobrom trhu. Naučte sa tancovať cigánske tance spolu s Lacom Cmorejom a našimi deťmi z Divých makov.


Pondelok
7.4.2014
Utorok
8.4.2014
Streda
9.4.2014
Štvrtok
10.4.2014
Piatok
11.4.2014
Sobota
12.4.2014
Nedeľa
13.4.2014
Chefparade Spoločne so školou varenia Chef Parade máte možnosť naučiť sa variť rómske špeciality pod taktovkou uznávaných šéfkuchárov.
Miesto: Stará tržnica
Pod kamenným stromom Ochutnajte skvelé Gipsy menu.
San Marten Ochutnajte skvelé Gipsy menu. Ten správny Cigánsky bašável spojený s dobrým jedlom, ale aj hudbou. Uvidíte, čo sa naučil náš študent 1. ročníku konzervatória aj vďaka podpore našich darcov. Ochutnajte skvelé Gipsy menu.
Pohoda Ochutnajte skvelé Gipsy menu.
Lemontree Ochutnajte tie nalepšie kokteily od majstrov barmanov!
Fuga Ochutnajte špeciálny Cigánsky koláč, ktorý si budete môcť zakúpiť v rámci verejnej zbierky Gipsy Food Festival priamo počas párty v klube.
El gaucho Ochutnajte skvelé Gipsy menu.
Prašná bašta
Café Kút
Ochutnajte skvelé Gipsy menu.
Funki Punki Ochutnajte skvelé Gipsy menu.